МОЯ ВІТЧИЗНА - ДИКЕ ПОЛЕ

НОТАТНИК НОМАДА

Луганськ - центр релігійного туризму
qypchak
Храм Богородиці Уміління
Храм підсвічуєть різнокольоровими проміннями

Церква на честь ікони Богородиці «Уміління» збудована у Луганську рекордними темпами. Тільки 2011 року патріарх Московський Кирил освятив фундамент. А вже восени 2012 року були закінченні основні роботи. 23.11.2012 року було зроблене пробне підсвічування. А 24 грудня храм знову привернув увагу перехожих своєю красою. Відтак у вечірній час споруда буде підсвічуватись різнокольоровим промінням.

Щодня о півдні лунають дзвони. Але як я не старався роздивитись, хто виконує передзвін, так на дзвіниці нікого не побачив. І не дивно, бо, як з'ясувалось, це електронний звук.

За словами настоятеля о. Олександра, "Луганськ стане центром релігійного туризму". І роль храму в цьому неабияка.

Walking In The Air
qypchak
Одна з найкращих пісень фінської групи Nightwish, яку виконувала Tarja Turunen.

Але уперше вона прозвучала в популярному британському мультику The Snowman, знятому за мотивами книжки Раймонда Бріґґса. Пісню написав 1982 року Говард Блейк. У мультику її співає Пітер Оті з лондонського хору Собору Святого Павла.

  

2012 року святкують 30-річчя мультфільму, який у Європі крутять щорічно на різдвяні свята.
Read more...Collapse )

Геґрід Луганський (анекдоти про Даля)
qypchak

Геґрід Луганський
Якщо не знаєш, то подумаєш, що це пам'ятник чорнокнижнику з грифоном чи драконом.

Ой, шо там? Читати більшеCollapse )

Свідчення про Голодомор
qypchak

Щоразу в листопаді ми з дітьми запалюємо свічки в День пам'яті жертв голодомору. Коли молодша підросла й усвідомила сенс акції, стала вдивлятись у вікна сусідніх будинків і дивуватись, а чому інші не долучаються до нас. Їм ніхто не розповів?

У Донбасі не надто вшановують жертв голодомору. Питаєш сусідів, звідки вони або їхні батьки – усі приїжджі. Ті, хто з Центральної України чи Слобожанщини, можуть ще щось розповісти. А решта не просто не воліють знати, а шалено заперечують ті події. Більш того, блюзнірствують з цього приводу. Адже це ніби ганьбить їхню історію.

Уперше про Голодомор я дізнався у далекому дитинстві. Бабця Катя (за материнською лінією), до якої я їздив на Черкащину, розповідала моторошні історії про ті часи. Особливо дико було чути про випадки канібалізму.

Read more...Collapse )

Так колядку ще не грали :)
qypchak


А ще просто фантастично українську щедрівку виконав Стівен Шарп Нельсон (ThePianoGuys)

Іноземці декламують "Любіть Україну"
qypchak

Увімкнеш світло - таргани розбігаються
qypchak
Мало, хто знає, що у Луганську є власний дендропарк (дендрарій).

Довідка:
Дендропарк – великий парк, у якому вирощується багато видів деревних і кущових рослин як місцевої флори, так й інших біогеографічних областей.

Дендрологічні парки відомі по всьому Світу. В одній тільки Європі їх казна-скільки!

 Westonbirt Arboretum, Gloucestershire, England
Westonbirt Arboretum, Англія
Read more...Collapse )

Завжди перемагай!!!
qypchak

"Що розказати про цю війну?"
qypchak

Обидва мої діда воювали.

Дід Діма

Дід Діма більшу половину свого віку, а він прожив 91 рік, провів у глухому селі у Надроссі.  

2000 року на ювілей Перемоги військкомат уперше згадав про нього і запросив приїхати у райцентр, не пояснивши для чого. Для городян це звучить дико, хіба не зрозуміло для чого. Отож бо, що ні. До цього офіціоз ані в радянські часи, ані у пізніші до села не доходив. Хіба що спромоглися поставити пам’ятник загиблим односельцям і бюст Герою СРСР, брату діда, який один з перших форсував Дніпро і з правого берега підтримував переправу військ аж допоки не був убитий.

Бюст мого двоюрідного діда, Героя СРСР

Read more...Collapse )


Вишиті шедеври
qypchak

Невід’ємним атрибутом Великодня є писанка або великоднє яйце. Колись напередодні свята багато господинь залучалось до давньої традиції декорування яєць. Пам’ятаю, як у дитинстві мама фарбувала їх у цибулинному відварі. Тоді це ще вважалось пережитком минулого і піонерам навіть могли пошарпати нерви, якщо на руках чи під нігтями знаходили сліди фарби.


Фото шедеврів Інни Форостюк, що облетіло від Вікіпедії до сайтів США, Японії і до самих до окраїн.
З 2011 р. знаходяться у колекції Леоніда Кравчука, президента України (1991-1994)
Див. також Постфольклорні реалії

Але минуло небагато часу і колись сакральний процес, який не вдалось убити у радянську добу, знищує всепоглинаюча споживацька культура. Що може бути простіше за покупку готового виробу – шоколадних чи пластмасових яєць. Ну, хіба, якщо є удома дітки, то разом з ними можна прикрасити варені яйця придбаними наліпками з обраними візерунками.

Циклічний ритуальний процес щорічного відтворення Всесвіту на шкаралупі по-тихому підмінили профаною розвагою.

Але все ж таки залишились невеликі анклави чи навіть окремі охоронці давнього ритуалу. Щоправда лави, так би мовити, ортодоксів також рідшають. Натомість майстри, що перебувають у вічному творчому русі, натхнені стародавнім мистецтвом пропонують власну його інтерпретацію.

Read more...Collapse )

?

Log in

No account? Create an account